Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ освятив дошку на честь майора-розвідника 128-ї бригади Віталія Постолакі, встановлену до перших роковин його загибелі в обороні України від московських окупантів

 DSC139412 лютого, за ініціативою Закарпатського крайового товариства «Просвіта» (голова Павло Михайлович Федака) в Ужгороді відбулись поминальні заходи з ушанування світлої пам'яті українського патріота, депутата Закарпатської обласної ради 5-го скликання, голови громадського об'єднання «Карпатська Батьківщина», просвітянина, майора, командира розвідувального підрозділу 128-ої гірсько-піхотної бригади Збройних Сил України Віталія Андрійовича Постолакі (20.02.1965 – 12.02.2015), який смертю героя загинув у наші дні захищаючи Україну від підступних московсько-путінських окупантів на Сході нашої держави.

Цього дня, в рамках пам'ятних заходів, на будинку Закарпатської крайової «Просвіти» в Ужгороді було встановлено меморіальну дошку на честь полеглого героя Віталія Постолакі, що був відомим за позивним "Апостол".
З цієї нагоди біля будинку крайової «Просвіти» зібралось чимало небайдужих громадян нашого краю, серед них мама, дочка та друзі полеглого героя, просвітяни, військовослужбовці, активісти українських національно-патріотичних організацій, представники Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, Закарпатського відділення спілки журналістів України, духовенство Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви та Мукачівської греко-католицької єпархії.
Відкрив та вів громадське поминальне зібрання Павло Павлович Федака, голова управи Закарпатського крайового товариства «Просвіта», близький друг полеглого Віталія Постолакі, якій приклав чимало зусиль для пошуку тіла полеглого героя та його поверненню на рідне Закарпаття, для подальшого віддання землі.

Чин освячення меморіальної дошки очолив та звершив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Церкви у співслужінні ієрея Романа Бобая. Освячення супроводжувалось церковним співом за участі представників Української богословської академії Карпатського університету під керівництвом регента Юрія Ропонича.
Після звершення чину освячення меморіальної дошки, Преосвященнійший владика Віктор звернувся до родичів полеглого українського воїна та присутніх з архіпастирським словом, в якому зупинився на високій та героїчній оцінці життєвого шляху і самопожертві спочилого у Господі Віталія Постолакі, подвижницький шлях якого заслуговує наслідуванню у відданості Заповідям Божим, своїй земній, Богом даній нам, Вітчизні Україні та рідному своєму українському народу.
Відтак заупокійну літію відслужив священик Михайло Михайлець, клірик Мукачівської греко-католицької єпархії, військовий капелан.
До присутніх також звернулись Ужгородський військовий комісар, майор Микола Журавльов та мама спочилого у Бозі Віталія – Калина Миколаївна Постолакі, учителька Ужгородської середньої школи № 5.
Український воїн і Герой, майор Віталій Постолакі, загинув від московсько-путінських окупантів під Дебальцевим 12 лютого 2015 року.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією