В Карпатській єпархії УАПЦ молитовно ушанували память Героїв Небесної Сотні у день 2-х роковин початку масових убивств на Майдані у Києві

 DSC167218 лютого 2016 року, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного в Ужгороді Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, за участі представників єпархіального духовенства, прихожан, ректорату, професорсько-викладацького складу, студентів Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, Ужгородського гуманітарно-економічного та Ужгородського богословського коледжів, Закарпатського національно-патріотичного об'єднання «Україна Соборна», громадських організацій «Молодь Закарпаття», Християнсько-народна спілка Закарпаття, відбулось молитовне ушанування світлої пам'яті полеглих Героїв Небесної Сотні під час Революції Гідності у боротьбі з антиукраїнським режимом Віктора Януковича та його уряду. Саме два роки тому, 18 лютого 2014 року, антиукраїнський і промосковський режим в Україні розпочав масові убивства мирних протестувальників на Київському Майдані.

Поминальні заходи розпочалися з заупокійної літії за всіма полеглими Героями Небесної Сотні, що були підступно убиті на Майдані в Києві, загинули в подальшому від численних поранень чи були закатовані в інших місцях України представниками антиукраїнських сил під час Революції Гідності. Літію очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський та Карпатський, керуючий Карпатської єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, ректор університету та академії у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, ієрея Романа Бобая та диякона Сергія Урсти.
У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущених з власної волі чи під примусом небіжчиками, дарування їх душам вічного спокою та життя у піднебессі. Також було вознесено молитви і за спасіння душ усіх полеглих українських патріотів, що віддали своє життя за державну і національну незалежність України у попередніх віках.
Після співу «Вічная пам'ять...» на завершення літії, Преосвященнійший Владика Віктор Бедь закликав усіх присутніх згадати та помянути хвилиною мовчання всіх полеглих Героїв України, які віддали свої життя за національну і державну незалежність України та захищаючи конституційні права і свободи українських громадян.
У своєму архіпастирському повчальному слові владика Віктор наголосив, що як вчить нас святе Писання та Заповіді Божі, не має більшого достоїнства, як у час небезпеки віддати своє життя за спасіння та свободу своїх близьких, друзів, націю та Державу.
Також до присутніх звернулися безпосередні учасники кровавого Майдану у Києві, які пережили не один день з тих страшних подій під час Революції Гідності та вистояли, голова координаційного комітету ЗО «Україна Соборна» Орест Дідух та голова ГО «Молодь Закарпаття» Василь Банк. Вони коротко розповіли про ті високі, чисті і патріотичні почуття, якими керувалися на Майдані у Києві учасники Революції Гідності та закликали пам'ятати про важливу роль кожного українця у відстоюванні наших прав і свобод та необхідності національного єднання, оскільки Україна може зберегти свою незалежність, соборність та цілісність тільки за умов збереження національної і духовної єдності.

Прес-служба КаУ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією