Голова духовно-освітньої Комісії УАПЦ єпископ Віктор Бедь відслужив літію за українським вченим Володимиром Вернадським до 153-річчя з дня народження

vernadskyi12 березня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, голова Комісії з духовності, освіти та катехізації Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії в Ужгороді відслужив ранкову заупокійну літію за українським філософом, ученим природознавцем, мислителем, першим президентом Української Академії Наук Володимиром Івановичем Вернадським (28.02. (12.03.) 1863 – 06.01.1945) з нагоди 153-річчя з дня народження.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою і життя у піднебессі.
Коротка біографічна довідка:
Вернадський Володимир Іванович (28 лютого (12 березня) 1863, Петербург, Російська імперія — 6 січня 1945, Москва) — український філософ, природознавець, мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму. Співзасновник і перший президент Української Академії Наук.
Володимир Вернадський народився в сім'ї економіста Івана Васильовича Вернадського.
Дитячі роки (1868–1875) провів в Україні — в Полтаві і Харкові; ще хлопчиною бував у Києві, жив у будинку на Липках, де мешкала й померла його бабуся — В. Константинович. У 1873 році Володимир Вернадський вступив до першого класу Харківської гімназії, де провчився 3 роки.
Рід Вернадських має глибокі українські корені. Його предок Верна під час визвольної війни українського народу 1648–1654 років виступав на боці українських козаків, діти служили в козацтві старшинами. Дворянство вислужив дід Василь, який відтоді став писатися Вернадським.
Батько Володимира, Іван Васильович, народився у Києві, очолював кафедру в Київському університеті, з переїздом до Москви очолював кафедру в Московському університеті. Через чотири роки після народження Володимира батьки переїхали в Харків. Сім'я відвідувала родичів на Полтавщині. Провів одне літо Володимир і в садибі українського письменника Квітки-Основ'яненка. Читання творів українськихписьменників, знайомство з побутом українців, мабуть, і дали привід відгукнутися про циркуляр, який забороняв у Російській імперії друкування українською мовою, такими словами: «Що це значить? Як це і для чого?» З наукових джерел відомо, що молодий Вернадський був небайдужий до історії України.
Академік Петербурзької Академії Наук (з 1912), професор Московського університету. Один із засновників Української академії наук; став дійсним членом Української Академії Наук та її першим президентом (з 1918). Засновник наукової бібліотеки в Києві (нині названої його ім'ям). З 1921 року знову працює у Москві. Збагатив науку глибокими ідеями, що лягли в основу нових провідних напрямків сучасної мінералогії, геології, гідрогеології, визначив роль організмів у геохімічних процесах. Для його діяльності характерні широта інтересів, постановка кардинальних наукових проблем, наукове передбачення. Організатор та директор Радієвого інституту (1922–1939), Біохімічної лабораторії (з 1929; зараз Інститут геохімії й аналітичної хімії імені В. І. Вернадського РАН). Дійсний член Наукового Товариства імені Тараса Шевченка та низки інших академій (Паризької, Чеської).

За матеріалами ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією