Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор Бедь прийняв участь вечорі Закарпатського крайового товариства «Просвіта» приуроченому 202-ій річниці народження Тараса Шевченка та 77-ій річниці незалежності Карпатської України

 DSC170512 березня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією, голова Комісії з духовності, освіти та катехізації Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії прийняв участь у вечорі Закарпатського крайового товариства «Просвіта», який відбувся в Ужгороді, та був присвячений 202-ій річниці з дня народження геніального українського поета, художника, мислителя і пророка Тараса Григоровича Шевченка (09.03.1814 – 10.03.1861) та 77-ій річниці проголошення державної незалежності Карпатської України (14 – 15.03.1939).

На початку, після співу Держаного Гімну України та молитви «Царю небесний...», Преосвященнійший владика Віктор благословив урочисте зібрання.
Вечір розпочав і виступив з історичною доповіддю голова Закарпатського крайового товариства «Просвіта», доктор історичних наук, громадсько-політичний діяч Павло Михайлович Федака. Відтак військовий комісар Ужгорода майор Микола Журавльов провів нагородження бойовими орденами учасників бойових дій на Сході України, які обороняють нашу земну Вітчизну від московсько-путінських окупантів та терористів.
З архіпастирським словом до присутніх також звернувся і керуючий Карпатською єпархією, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Церкви Віктор Бедь, який зупинився на значимості постаті і пророка Тараса Шевченка в житті української нації, а також на героїчній боротьбі наших прабатьків, у роки початку другої світової війни, в обороні і захисті національних і державних інтересів Карпатської України (Закарпаття) від підступник мадярських окупантів та їх німецько-фашистських союзників.
Музичним привітанням від Карпатської єпархії УАПЦ та Української богословської академії учасникам урочистого зібрання стало виконання ряду українських і духовних пісень, які виконали регент читець Юрій Ропонич та студент академії Микола Скрип.
З декламуванням віршів Тараса Григоровича Шевченка виступив просвітянин Михайло Михайлович Федака.
Відтак з концертною програмою виступила самодіяльна народна хорова чоловіча капела «Боян» Ужгородського національного університету.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією