В Карпатській єпархії УАПЦ за участі громадськості ушанували світлу пам’ять Ірини Волошин (Петрик) – дружини Президента Карпатської України до 80-х роковин з дня її смерті

 DSC207313 березня, в рамках відзначення 77-ї річниці проголошення державної незалежності Карпатської України (14 – 15.03.1939) представники духовенства Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, Карпатського університету імені Августина Волошина, Української богословської академії, Закарпатського національно-патріотичного об'єднання «Україна Соборна», громадських організацій Християнсько-народна спілка Закарпаття та «Молодь Закарпаття» відвідали місце старого цвинтаря розташованого на території Закарпатського музею народної архітектури та побуту в Ужгород (зруйнованого за часів комуністично-радянського режиму СРСР), де встановлено меморіальні надгробні плити в районі колишнього поховання дружини Президента Карпатської України, Героя України отця Августина Івановича Волошина (1874 – 1945) – Ірини Іванівни Волошин (у дівоцтві Петрик, 1878 - 1936).

Ірина Іванівна Волошин (Петрик) відійшла у вічність 13 березня 1936 року і була похована на міському цвинтарів в Ужгороді на Замковій горі. У своєму заповіті Президент Карпатської України Августина Волошин просив після свого упокоєння, поховати його поряд із дружиною. Але не судилось... Місце поховання Августина Волошина, який був закатований до смерті у катівнях комуністично-радянського режиму СРСР в Москві залишається не відомим по сьогодні. А могила Ірини Петрик, поряд із іншими могилами та похованнями на цвинтарі Замкової гори в Ужгороді, була зруйнована за часів панування того ж таки безбожного Московського комуністично-радянського режиму СРСР в Україні.
У новітні часи після відновлення історичної державної незалежності Україні, на зруйнованому цвинтарі було встановлено меморіальні нагробні плити подружжю Августину Івановичу Волошину та Ірині Іванівні Волошин (Петрик), які символізують їх могили.
Відповідно біля цих меморіальних нагробних плит і зібрались 13 березня цього року представники духовенства Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви та небайдужої громадськості у день 80-х роковин з дня смерті Ірини Іванівни Волошин (Петрик), де було покладено корзину з квітами, запалено поминальні лампадки та відслужено заупокійну літію.
Заупокійну літію за Іриною Іванівною Волошин та її чоловіком Августином Івановичем Волошиним очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна та протоієрея Романа Бобая.
У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх допущенних провин, з власної волі чи під примусом небіжчиками, дарування їх душам вічного спочинку та життя у піднебессі.
Відтак, учасники поминальних заходів відвідали архітектурну пам'ятку церковного будівництва XVIII ст., духовну спадщину лемківської архітектури – старовинний закарпатський дерев'яний храм на території Закарпатського музею народної архітектури та побуту.

Прес- служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією