Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь відслужив молебень до священномученика Василя Липківського, Митрополита Київського і всієї України до 152-ї річниця з дня народження

ggh7889719 березня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви відслужив ранковий молебень до святого українського священномученика Василя Липківського (09 (19).03.1864 – 27.11.1937), Митрополита Київського і всієї України (1921 – 1937), духовного провідника відродженої прабатьківської, майже 2000-літньої, Української Автокефальної Православної Церкви в 20-х – 30-х рр. минулого століття, громадсько-релігійного діяча, педагога, богослова, розстріляного за відданість українській нації, Українській Державі та Українській Церкві 27 листопада 1937 року безбожним Московським комуністично-радянським режимом СРСР, прославленого Помісним Собором УАПЦ 27 листопада 1997 року в числі святих українських новомученників з нагоди 152-ї річниці з дня його народження.

У молитві до святого владика Віктор просив його молитовного заступництва перед Господом Богом за багатостраждальний і боголюбивий український народ, Україну та Українську Церкву. За дарування Всемилостивим і Всемогутнім Отцем нашим Небесним миру та благополуччя в Україні, за найшвидшу перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами, та збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера та мирних співвітчизників, які у наші дні боронять, Богом дану нам, земну Вітчизну Україну від московських ординців. За національне і духовне об'єднання української нації та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.
Коротка біографічна довідка:
Священномученик Василь Липківський (в миру: Василь Костянтинович Липківський; 7 (19) березня 1864, село Попудня, нині Монастирищенського району Черкаської області — 27 листопада 1937, Київ) — український релігійний діяч, церковний реформатор, проповідник, педагог, публіцист, письменник і перекладач, борець за автокефалію українського православ'я, Митрополит Київський і всієї України відродженої за часів Української Народної Республіки (1918 - 1921) 5 травня 1920 року прабатьківської, майже 2000-літньої, Української Автокефальної Православної Церкви (1921 – 1937). У1919 – 1927 рр. — останній настоятель та доглядач Святої Софії Київської. За визначенням академіка Агатангела Кримського — «апостол українського релігійно-національного відродження».
За час митрополичого служіння доклав надзвичайних зусиль до розбудови відродженої 5 травня 1920 року прабатьківської, майже 2000-літньої, Української Автокефальної Православної Церкви та спромігся перетворити її на впливовий фактор життя тогочасного українського суспільства. Відвідав з особистими візитами понад 400 парафій, де зустрічався з вірними УАПЦ та проповідував. Здійснив численні переклади українською мовою богослужбової та релігійної літератури. Є автором «Історії Української Церкви».
За належність до відродженої прабатьківської Української Церкви, відданість українській нації та Українській Державі був репресований безбожним Московським комуністично-радянським режимом СРСР та у віці 73 років розстріляний за вироком «трійки» НКВС. Точне місце поховання невідоме (на Лук'янівському цвинтарі в Києві встановлено символічний пам'ятний хрест). 1989 року реабілітований «за відсутністю складу злочину».
Рішенням ІІІ Помісного Собору Української Автокефальної Православної Церкви від 27 листопада 1997 року Митрополит Василь Липківський прославлений в числі святих українських новомучеників та шанується як святий священномученик.

День ушанування священномученика Василя Липківського – 27 листопада, у день ушанування святих українських новомученників.

ji

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією