Єпископ Віктор Бедь відслужив літію за архімандритом Захарієм Копистенським до 389-х роковин його упокоєння

jujjjhjhjh7821 березня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Церкви відслужив вечірню заупокійну літію за українським письменником, культурним і церковним діячем, архімандритом Києво-Печерської Лаври Захарієм Копистенським (...? - 21.03.1627) до 389-х роковин з дня його упокоєння.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою і життя у піднебессі.
Біографічна довідка:
Захарія Копистенський (псевдонім Азарія; ... — 21 березня 1627) — український шляхтич з Перемишля, письменник, культурний і церковний діяч, архімандрит Києво-Печерського Лаври з 1624 року.
Представник роду української шляхти — Копистенських гербу Сас або Леліва, дідичним селом яких було Кописно в Перемиській землі (тепер Польща). Правдоподібно, був сином брата Михаїла Копистенського — відомого православного єпископа, який не перейшов на унію з РКЦ. Здобув освіту у Львівській братській школі. Вільно володів грецькою і латинською мовами.
1616 року переїхав до Києва, вступив у Київське братство, де розвинув видавничу і полемічно-літературну діяльність. Того ж року написав передмову до Часослова — першої книги, виданої 20 грудня 1616 року Києво-Печерською друкарнею.
20 листопада 1624 року Захарія Копистенський був поставлений архімандритом Києво-Печерської Лаври.
Копистенський — автор богословських трактатів: «Книга про віру єдину...» (1619–1621), «Книга про правдиву єдність православних християн» (1623), передмови до «Бесіди Івана Золотоустого» (1623) та «Номоканона» (1624), проповідей («На погреб Є. Плетенецького») тощо.
Брав участь у полеміці разом із представниками інших християнських течій. Його найбільшим полемічним твором вважається «Палінодія, або книга оборони» (1621–1622), що була спрямована проти католицизму та унії і виражала ідею об'єднання Східної Європи під егідою православ'я.
Помер 21 березня (велика середа Страсного тижня) 1627-го року. Був похований в каплиці князів Корецьких у Києво-Печерській Лаврі, де була його надгробна плита з епітафією.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією