Єпископ Віктор Бедь відслужив молебень до благовірного Гетьмана України Петра Конашевича-Сагайдачного з нагоди 394-х роковин його упокоєння в земному житті

nb vnvnvnvnnvnvnvnnvnvvvvv20 квітня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви відслужив вечірній молебень до святого благовірного Гетьмана України Петра Конашевича-Сагайдачного (1582 – 10(20).04.1622) з нагоди 394-х роковин з дня його упокоєння в земному житті.

У молитві до святого владика Віктор просив його молитовного заступництва перед Всемилостивим Господом Богом за українську націю, Українську Державу і Українську Церкву.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Коротка біографічна довідка:
Петро Кононович Конашевич-Сагайдачний (бл. 1582, Кульчиці, тепер село Самбірського району Львівської області — 10 квітня (20 квітня) 1622, Київ) — український полководець та політичний діяч, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі, Гетьман України. Організатор успішних походів Українського козацького війська запорозьких протии Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства. Меценат православних братств та братських шкіл. За його безпосередньої активної участі та правління в Україні в 1620 році Єрусалимський Патріарх, з благословення Вселенського Патріарха, відновив та висвятив нову православну ієрархію для Української Церкви з центром Митрополії в Києві, що була ліквідована Річчю Посполитою (Польщею) за участі Римо-Католицької Церкви в результаті проголошення Берестейської унії 1596 року.
В 2011 році рішенням Архієрейського собору Української Автокефальної Православної Церкви Петро Сагайдачний був канонізований в чині «благовірний гетьман».

За матеріалами ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією