Відбулась творча зустріч з українським фольклористом і науковцем Іваном Хлантою з нагоди 75-річчя з дня його народження

 DSC005220 квітня 2016 року в великій актовій залі Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії в Ужгороді зібралися представники закарпатської науки, освіти, культури, духовенства та студентської молоді для зустрічі з видатним українським закарпатським фольклористом, літературознавцем, мистецтвознавцем, бібліографом, дяком кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, Заслуженим діячем мистецтв України, доктором мистецтвознавства Іваном Васильовичем Хлантою, з нагоди 75-річчя від дня його народження. Під час творчої зустрічі також були присутні рідні та близькі ювіляра.

За період своєї багаторічної наукової та творчої діяльності Іван Хланта упорядкував і видав 18 збірників казок. Цього року побачив світ збірник «Казки та легенди з-під Хустського замку», до якого увійшло понад 210 текстів казок записаних у 1982 році від талановитого казкаря Юрія Банасяка із села Бороняво на Хустщині. Також Іван Васильович провів кропітку і багатогранну роботу по запису та збереженню сотень народних пісень як в рідному краю, так і в інших областях України та далеко за її межами, де проживають українці, а саме: Кубані, Мараморощині Румунії, Сербії. Загалом упорядкував і видав понад 20 збірників пісень, а також опублікував кілька десятків змістовних статей про різні мистецькі хорові колективи Закарпаття.
Перед початком творчої зустрічі бібліотекою університету та академії було розгорнуто виставку написаних, упорядкованих і виданих Іваном Васильовичем книг, а також газетно-журнальних статей і фотоматеріалів, які розповідають про 50-літній творчий шлях та доробок ювіляра.
З благословенням і словом привітання до присутніх та ювіляра звернувся Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією, голова Комісії з духовності, освіти та катехізації Українською Автокефальною Православною Церквою, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії. Владика Віктор також передав ювіляру благословення і вітання від Блаженнійшого Макарія Малетича, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ. За особистий внесок у збереження і примноження українського закарпатського фольклору, духовної та культурної спадщини та з нагоди 75-річчя від дня народження Преосвященнійший владика Віктор удостоїв Івана Васильовича Хланту ордена Августина Волошина ІІ ступеню.
Відтак, із словами вітання звернулися: заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, начальник управління у справах культури, спорту, сім'ї та молоді Ужгородської міської ради Євгеній Бобров, директор обласного організаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук, голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі, відомий український закарпатський художник Віталій Либа, регент церковного хору кафедрального храму Карпатської єпархії УАПЦ Марія Жабляк, громадський діяч і письменник Василь Мулеса та інші.
Солістка народного ансамблю народної пісні «Розмарії» Мирослава Копинець, півчі колективи Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви під керівництвом регента читця Юрія Ропонича та регента Марії Жабляк виконали для Івана Васильовича ряд народних пісень, а учениця восьмого класу Ужгородської загальноосвітньої школи № 6 імені Василя Гренджі-Донського – Вероніка Хланта, внучка ювіляра, продекламувала вірш Василя Вовчка «У Копашнові на згірку».
Творчий вечір було завершено словом подяки від ювіляра Івана Васильовича Хланти та співом Многоліття.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією