Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь відслужив літію за Олександром Духновичем до 213-річчя з дня його народження

fffgbghtg24 квітня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії відслужив вечірню заупокійну літію за українським закарпатським письменником, науковцем, педагогом, церковним, громадським і культурним діячем, письменником, борцем за національну незалежність русинів-українців Закарпаття та єдність української нації, політично переслідуваним угорським та австро-угорським імперським урядом, священиком Олександром Васильовичем Духновичем (24.04.1803, с. Тополя, Пряшівщина, поневолене Закарпаття у складі Угорського королівства та Австро-Угорської імперії (на сьогодні Словаччина) – 30.03.1865, Пряшів, на сьогодні Словаччина) до 213-річчя з дня його народження.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою та життя у піднебессі.

Прес-служба КаУ

Коментарі   

0 #1 Greekcatholic Uniate 25.04.2016, 19:41
О. Духнович сказав просто "Русин бил, єсьм і буду". Сьогоднішні Русини уважають його батьком-патроном їхнього національного руху. Русини в Америці і бувшій Югославії підносять його як оборонця їхньої окремої народної ідентичності.
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією