Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь відслужив літію за Олександром Духновичем до 213-річчя з дня його народження

fffgbghtg24 квітня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії відслужив вечірню заупокійну літію за українським закарпатським письменником, науковцем, педагогом, церковним, громадським і культурним діячем, письменником, борцем за національну незалежність русинів-українців Закарпаття та єдність української нації, політично переслідуваним угорським та австро-угорським імперським урядом, священиком Олександром Васильовичем Духновичем (24.04.1803, с. Тополя, Пряшівщина, поневолене Закарпаття у складі Угорського королівства та Австро-Угорської імперії (на сьогодні Словаччина) – 30.03.1865, Пряшів, на сьогодні Словаччина) до 213-річчя з дня його народження.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою та життя у піднебессі.

Прес-служба КаУ

Коментарі   

0 #1 Greekcatholic Uniate 25.04.2016, 19:41
О. Духнович сказав просто "Русин бил, єсьм і буду". Сьогоднішні Русини уважають його батьком-патроном їхнього національного руху. Русини в Америці і бувшій Югославії підносять його як оборонця їхньої окремої народної ідентичності.
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський