У День ушанування Іверської ікони Божої Матері єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь відслужив акафіст

fdg3 травня, у День ушанування Іверської ікони Божої Матері (перехідне святкування у вівторок Світлої седмиці), Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді відслужив акафіст до Пресвятої Богородиці та молитву до Іверської ікони Божої Матері.

У молитві до Пресвятої Богородиці владика Віктор просив молитовного заступництва у Діви Марії перед Господом Богом за український народ, Україну та Українську Церкву, дарування всім нам миру, щастя та благополуччя, а також за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера та мирних співвітчизників, які у наші дні мужньо і жертовно боронять Богом дану нам Вітчизну Україну від підступних московсько-путінських окупантів та терористів.
Преосвященнійший владика Віктор з особливою любов'ю вшановує святкування Іверської ікони Божої Матері, оскільки після прийняття чернечого постригу 20 березня 2010 року в монастирі святої Феодори Солунської митрополії Елладської Православної Церкви (Греція), з благословення Всесвятійшого Анфіма Руссаса, митрополита Солунського був направлений для отримання духовних настанов саме до Іверського монастиря на Святій Горі Афон.
Молитовно звертаючись до Пресвятої Богородиці владика Віктор, зокрема просив:

Молитва
О Всеблагопомічна, Пречиста Госпоже, Владичице Богородителько, Ти з усіх родів вибрана, Ти показалася вищою від усього небесного і земного творіння, тому що через Тебе Бог Отець був з нами, і через Тебе ми Сина Божого пізнали, і сподобилися святого тіла Його і пречистої крові Його пізнаючи одкровення святого Євангелія. Тому блаженна єси в родах родів, богоблаженная, будучи від херувимів світлішою і серафимів чеснішою.
І нині, Всечесна, Пресвятая Богородице, не переставай молитися за нас, увесь боголюбивий український народ, Богом дану нам земну Вітчизну Україну, Українську Церкву, українську владу та військо щоб ми ізбавилися від усяких хитрощів лукавого і від усякого підступу, і щоб збереглися ми непошкодженими від усякого диявольського отруйного нападу. Молитвами Твоїми аж до кінця збережи нас неосудженими, щоб ми, спасені Твоїм заступництвом і поміччю, возсилали славу, хвалу, подяку й поклін за все у Тройці єдиному Богові і Сотворителеві всього, нині і повсякчас, і на віки віків.
Амінь

Молитва Іверській іконі Божої Матері
Від святої ікони Твоєї, о Владичице Богородице, зцілення подаються з вірою та любов'ю тим, хто приходить до неї, так і мою неміч відвідай і душу мою помилуй, Благая, і тіло зціли благодаттю Твоєю, Пречиста.
О Пресвята Владичице Богородице! Прийми недостойну молитву нашу, і збережи нас від наклепу злих людей і від раптової смерті, і даруй нам перш кінця покаяння.
Пресвята Богородице просимо Твого молитовного заступництва перед Всемогутнім і Всемилостивим Господом Богом за увесь наш боголюбивий український народ, земну Вітчизну нашу Україну, за утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера, мирних співвітчизників, які у ці дні боронять нашу Батьківщину від віроломних московських ординців.
На моління наше змилосердься Пречиста Діво Маріє і радість замість печалі даруй. І визволи нас, Владичице, від усякої біди і напасті, скорботи і хвороби, і від усякого зла. І сподоби нас, одесну стати у Другому Пришесті Сина Твого, Христа Бога нашого, і спадкоємцями бути Царства Небесного і життя вічного з усіма святими у нескінченні віки віків.
Амінь.
Один із списків (копія) чудотворної Іверської ікони Пресвятої Богородиці, подарований вічнопам'ятним Блаженнійшим Митрополитом Володимиром Сабоданом владиці Віктору Бедь (на час дарування – архімандриту), сьогодні зберігається в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді. Доступ до вшанування і поклоніння чудотворній Іверській іконі Божої Матері у храмі є вільно відкритим та доступним.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Церковно-богословська довідка:
3 травня 2016 року - Іверської ікони Божої матері.
Православна Церква прославляє Іверську ікону Божої Матері. Це є перехідне святкування - у вівторок Світлої Седмиці. Цей образ є одним із найшанованіших ікон Пресвятої Богородиці.
Після зішестя Святого Духа на Пресвяту Богородицю й апостолів вони вирішили кинути жереб, кому з них у яку країну потрібно йти на проповідь Євангелія. Божій Матері дісталася для цього подвигу Іверська (Грузинська) земля. Але явився Їй ангел і сповістив, що цей жереб виконається згодом, а поки що належить проповідувати в іншому краї.
Того часу Лазар Чотириденний, якого колись воскресив Спаситель, був єпископом Кіпру. Він дуже хотів бачити Діву Марію, але не міг прийти до Єрусалима. Дізнавшись про це, Мати Божа з апостолом Йоаном попливла до Кіпру. Несподівано подув вітер в інший бік і пригнав судно до Афонської гори. Вона в ті часи була наповнена ідолами, на ній було розташовано великий жертівник Аполлону. Як тільки корабель з Богородицею наблизився до пристані, почувся голос: «Зійдіть з гори, люди, спокушені Аполлоном, до Климентової пристані та прийміть Марію, Матір великого Бога Ісуса». Почувши це, всі поспішили до морського берега і з пошаною зустріли Божу Матір та розпитували Її про народження Бога. Пресвята Діва звістила їм таємницю втілення і життя Господа Ісуса Христа. І всі, хто слухав Її, поклонились народженому від Неї Богові, а Богоматері віддали благоговійне шанування і, увірувавши, хрестилися.
Пресвята Богородиця не залишила і першого свого уділу – Іверської землі. Вона явилася св. Ніні, майбутній просвітниці Грузії, і вручила їй хреста з виноградної лози зі словами: «Візьми цей хрест, він буде тобі щитом і огорожею від усіх ворогів – видимих і невидимих. Іди в країну Іверську, благовісти там Євангеліє Господа Ісуса Христа і придбаєш благодать Його. Я ж буду тобі Покровителькою». Рівноапостольна Ніна досягла Іверії приблизно 219 року і ревно проповідувала Добру Новину, підкріплюючи благовістя багатьма чудесами і зціленнями, і вже 324 року Християнство остаточно утвердилося в Грузії.
А згодом грузинський воєначальник Йоан і візантійський полководець Торникій із групою грузинів, прибувши до Афону, біля місця, до якого пристало судно з Божою Матір'ю, заснували монастир.
За часів жорстокого гоніння на святі ікони поблизу міста Нікеї жила благочестива вдова із сином. У влаштованій її стараннями церкві перебувала ікона Богородиці. Один із воїнів-іконоборців ударив списом у лик Богоматері – і з пробитого образа потекла кров. Вражений воїн у розкаянні впав перед ним, полишив єресь і закінчив життя строгим подвижником. Бажаючи врятувати чудотворну ікону від осквернення, після усердної молитви до Богоматері вдова опустила її в море і з радістю побачила, що вона не впала у воду, а, стоячи прямо, попливла на захід. Після цього, Провидінням Божим, її син відправився до Греції і прийняв постриг в Афонському монастирі. Від нього братія й дізналась про ікону, пущену на воду його матір'ю.
Одного разу ченці Іверського монастиря побачили на морі сягаючий до неба вогненний стовп, в основі якого була ікона Богоматері. Явлення тривало кілька днів і ночей, але при наближенні монахів образ віддалявся від них.
Після ревної молитви преподобного старця Гавриїла Пресвята Богородиця явилася йому і сказала: «Сповісти настоятелю та братії, що Я хочу дати їм образ Мій для покрову і допомоги, тож увійди в море і йди з вірою по хвилях: тоді всі пізнають любов Мою і благовоління до вас». Ранком усі монахи з молебним співом пішли до берега, старець безбоязно пішов по воді і сподобився прийняти на руки чудотворну ікону. Її поставили у влаштовану на березі каплицю і три доби звершували перед нею молитви. Потім перенесли в соборний храм монастиря. Наступного дня ікони не знайшли на тому місці, де поставили, а виявили над монастирськими воротами. Її віднесли на попереднє місце, але на ранок вона знову виявилась над воротами. Так повторювалось кілька разів, поки нарешті Пресвята Богородиця знову явилася преподобному Гавриїлу і сказала: «Не для того Я прибула, щоб ви охороняли Мене, але щоб Я охороняла вас... Доки ікона Моя буде у вашому монастирі, доти благодать і милість Сина Мого до вас не збідніє». Тому ченці збудували надвратну церкву, в якій чудотворна ікона перебуває і донині.
Історія Іверського монастиря зберегла багато випадків чудесної помочі Божої Матері: врятування обителі від варварів, поповнення запасів пшениці, вина й оливи, зцілення хворих... Чудотворять і деякі списки (копії) цього образа, зокрема той, що було зроблено для православних, зокрема, України.

За матеріалами богословських ЗМІ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський