Звернення керуючого Карпатською єпархією УАПЦ єпископа Віктора Бедь до 71-ї річниці Великої Перемоги над фашистською Німеччиною та її союзниками

m.kkk

Шановні ветерани Другої світової війни! Героїчні борці з фашизмом! Возлюбленні у Господі співвітчизники! Дорога молодь!

Сьогодні, 9 травня 2016 року, людство відзначає 71-шу річницю Великої Перемоги над нацисткою ідеологією, фашистською Німеччиною та країнами-союзниками гітлерівської військово-політичної коаліції (15 березня 1939 – 2 вересня 1945).
В цей день ми згадуємо світлу пам'ять полеглих борців з фашизмом, всіх тих хто віддали свої життя у роки Другої світової війни у боротьбі з антилюдською ідеологією нацизму і спасли світ від коричневої чуми та поневолення. В їх числі і тих, хто пережили страшні роки лихоліття, але на сьогодні вже спочили у Бозі. В числі вічно пам'ятних героїв у наших серцях назавжди залишаються воїни Карпатської Січі, Радянської Армії, Української Повстанської Армії, Армій країн-союзників антигітлерівської коаліції, партизани, підпільники, зв'язкові, трудівники тилу та жертви нацистських концентраційних таборів смерті, не залежно від національності, статі і віку, від часу і місця, коли і де вони відійшли у вічність. Вічна пам'ять спочилим у Бозі героям-переможцям над фашизмом!
Поряд із цим, слова великої пошани і вдячності сьогодні лунають і на адресу всіх тих воїнів і борців з фашизмом, які дожили до наших днів. Низький Вам уклін, дорогі наші герої-ветерани!
Для нас українців Друга світова війна розпочалась 15 березня 1939 року на теренах українських земель Закарпаття, коли військово-політичний союзник фашистської Німеччини, фашистсько-гортівська Угорщина, розпочала військову агресію проти проголошеної Карпатської України і 40-тисячне військо окупанта принесло нашому народу смерть, біду, біль, приниження і наругу. І перший бій з фашизмом, на Красному Полі під Хустом, наші співвітчизники прийняли 15 – 17 березня 1939 року героїчно захищаючи свою Карпатську Україну від фашистсько-угорської військової агресії. А далі, у короткому часі, вся Європа і світ були втягнуті у вогнище великого кровопролиття за ради міфічних і антилюдських ідеалів нацизму, згідно яких людей поділили на повноцінні та не повноцінні раси і нації, на тих хто має право бути паном, а хто приречений на життя вічного раба, а когось фашистські ідеологи і керманича на їх розсуд взагалі позбавила права на будь-яке життя.
Офіційно Друга світова війна завершилась 2 вересня 1945 року, після підписання акту капітуляцій урядом Японії, останньою воюючою країною-союзницею гітлерівської військово-політичної коаліції. Але саме 8 та 9 травня 1945 року, після падіння Берліну і підписання акту капітуляції представниками тимчасового уряду фашистської Німеччини, увесь світ проголосив Велику Перемогу над нацизмом.
Дорога ціна цієї Перемоги. Дорога для всього світу. Білля 60 мільйонів людей заплатили своїми життями за страшний експеримент людиновбивчої нацистської ідеології. В числі цих жертв, від 10 до 17 мільйонів людських життів (за різними оцінками), це наші з Вами співвітчизники з України. Пам'ятаймо про це...
У День Великої Перемоги над нацизмом, а точніше над його носіями, тогочасними урядами фашистської Німеччини та країн-союзників гітлерівської коаліції (Королівства Італії, Японської імперії, Королівства Угорщини, Фінляндії, Королівства Румунії, Словацької Республіки, Болгарського царства, Незалежної Держави Хорватія з Словенією, Боснією і Герцеговинею, Королівства Ірак), пам'ятаймо про уроки Другої світової війни і єднаймось для того, щоб її жахливі наслідки ніколи не повторились у майбутньому.
Цьогорічний День Великої Перемоги над нацизмом Україна і український народ зустрічають у смутку, бо впродовж останніх двох років на Сході наших українських земель знову проливається кров та іде війна... Війна яку віроломно і підступно проти українського народу розпочав московсько-путінський режим Російської Федерації, держави яка в числі інших країн антигітлерівської коаліції здобувала перемогу над фашизмом у роки Другої світової війни. Ми знову стали свідками того, як людиноненависницькі ідеології, наразі реанімованого московського комуно-тоталітаризму та імперіалізму, та хворобливі амбіції окремих політичних еліт беруть верх над Заповідями Божими, любов'ю поміж людьми і несуть чергову загрозу миру у світі. Тож у День Великої Перемоги над нацизмом не забудьмо вознести свої щирі молитви до Господа Бога і людські звернення до російського народу та світу з проханням зупинити кровопролиття на Сході України, щоб на сьогодні тліюче полум'я локальної війни не переросло в широкомасштабне людиновбивство. Хочеться вірити в те, що Бог, світ і ми всі з Вами цього не допустимо. І мир та щастя будуть панувати на нашій вільній і Богом даній нам благодатній українській землі!
З Днем Великої Перемоги над нацизмом, дорогі ветерани та співвітчизники!
Нехай Всемогутній і Всемилостивий Господь Бог береже наш український народ, Вітчизну нашу Україну і Українську Церкву!

З повагою і любов'ю у Христі
+ Віктор Бедь,
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією
Української Автокефальної Православної Церкви
9 травня 2016 року,
м. Ужгород

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією