Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь відслужив літію за українськими жертвами першого Голокосту в ХХ ст., до 99-х роковин закриття концтабору Талергоф у Австро-Угорській імперії

kjhg10 травня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви відслужив вечірню заупокійну літію за українськими жертвами першого Голокосту в ХХ столітті, що був організований на теренах Австро-Угорської імперії (за участі Австрії, Німеччини, Польщі та Угорщини) для ув'язнення та геноциду українців (русинів) Галичини, Прикарпаття, Буковини та Закарпаття за етнічною належністю, до 99-х роковин закриття концтабору Талергоф (04.09.1914 – 10.05.1917).

У період Першої світової війни (28 липня 1914 – 11 листопада 1918) до спеціально створених, перших у Європі, в Австро-Угорській імперії концентраційних таборів смерті Талергоф (район м. Граца (Штирія), Австрія), Терезін (м. Терезін, Чехія) та інших було ув'язнено біля 120 000 українців (русинів) західноукраїнських земель за етнічною належністю, які піднімались за своє національне самовизначення та визволення з під ярма Австро-Угорської імперії. Значна частина в'язнів була страчена та убита шляхом нелюдських катувань, знущань, мору і страт. Ця ганебна сторінка в історії Європи стала першим відритим Голокостом за етнічною ознакою, наразі по відношенню до українців (русинів) західноукраїнських земель.
10 травня 1917 року концентраційний табір для українців (русинів) Талергоф, під тиском світової громадськості, було закрито останнім австро-угорським імператором Карлом І (після смерті імператора Франца Йосифа, який відкрив дану катівню смерті 4 вересня 1914 року).
У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиками, дарування їх душам вічного спокою та життя у піднебессі.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією