У неділю жінок мироносиць єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь очолив божественну літургію

 DSC090115 травня 2016 року, у неділю жінок мироносиць, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Романа Бобая та диякона Івана Жабляка.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією.
Умолитві до Господа Бога, владика Віктор та духовенство, просили миру, щастя і благополуччя для українського народу і України, чимшвидшої перемоги Української Армії над підступними московсько-путінськими оккупантами і терористами, за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера і мирних громадян, які у наші дні боронять земну, Богом дану нам, Вітчизну Україну від московських ординці, за дарування українцям національної і духовної єдності та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.
Під час заупокійної ектенії владика Віктор возніс молитви заспасіння душ всіх раніше полеглих українських патріотів, воїнів та добровольців АТО, які у різні віки та у наші дні віддали свої життя за національну і державну незалежність України, за всіх раніше спочилих наших прабатьків, батьків, учителів, друзів, близьких, а також за всіх тих, кого заупокійно поминали у храмі.
Зважаючи на те, що сьогодні в Україні вшановується світла пам'ять за всіма жертвами політичних репресій, то заупокійна молитва також була піднесена і за всіма полеглими і спочилими жертвами комуністично-радянського режиму в Україні.
З євангельською проповіддю до парафіян звернувся протоієрей Роман Бобай.
Хід богослужіння супроводжувався співом кафедрального хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а духовенства в алтарі – під керівництвом регента читця Юрія Ропонича.
З архіпастирським словом до парафіян звернувся Преосвященнійший єпископ Віктор Бедь, який привітав жінок з їх святом жінок мироносиць та наголосив на духовному значенні цього свята у житті кожного християнина. Також владика Віктор нагадав усім прихожанам кафедрального храму про те, що сьогодні в нашій державі вшановується День пам'яті жертв політичних репресій комуністично-радянського режиму та заклика всіх пам'ятати і молитись за спасіння душ всіх загиблих репресованих.
Відтак прихожани храму привітали Преосвященнійшого владику Віктора з Днем народження, яке він нещодавно відсвяткував.
Після завершення божественної літургії відбулась братня трапеза.

Прес-служба Карпатськоїєпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією