Духовенство Карпатської єпархії УАПЦ та представники громадськості в Ужгороді ушанували пам'ять жертв політичних репресій

 DSC105515 травня 2016 року, у День ушанування жертв політичних репресій комуністично-радянського режиму в Україні, представники духовенства Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, професорсько-викладацького складу і студентів Карпатського університету імені Августина Волошина, Української богословської академії, Ужгородського гуманітарно-економічного та Ужгородського богословського коледжів Карпатського університету, Закарпатського крайового Товариства політичних в'язнів і репресованих, Закарпатського національно-патріотичного об'єднання «Україна Соборна», Християнсько-народної спілки Закарпаття, а також небайдужих громадян зібрались біля пам'ятника жертвам політичних репресій у сквері Героїв Майдану в Ужгороді.

Після покладання до пам'ятника корзин із квітами та запалення поминальних лампадок духовенством Карпатської єпархії УАПЦ було відслужено заупокійну літію за всіма полеглими і спочилим жертвами політичних репресій комуністично-радянського режиму в Україні (1918 – 1991).
Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Романа Бобая та диякона Івана Жабляка. Богослужіння супроводжувалось співом академічного церковного хору Української богословської академії під керівництвом регента читця Юрія Ропрнича. З поминальним і повчальним архіпастирським словом до учасників зібрання звернувся єпископ Віктор Бедь, який зупинився на жертовності наших співвітчизників, які віддали своє життя за прабатьківську віру, національну та державну незалежність української нації і Української держави у протистоянні із безбожним комуністично-радянським режимом СРСР та закликав хвилиною мовчання згадати усі жертви червоного тоталітаризму в ХХ столітті.
Відтак, із поминальними словам до присутніх також звернулися голова Закарпатського крайового Товариства політичних в'язнів і репресованих Іван Коршинський та голова координаційного комітету Закарпатського національно-патріотичного об'єднання «Україна Соборна» Орест Дідух.
Історична довідка:
Щорічно в третю неділю травня в Україні поминаються всі померлі жертви політичних репресій, що були закотовані, убиті та репресовані безбожним московським комуністично-радянським тоталітарним режимом СРСР і УРСР в 1918 - 1991 рр. За цей історичний період український народ зазнав небачених втрат та гноблення, і зокрема пережив: україно-російську війну, яка велась між військами Української Народної Республіки і московсько-більшовицьким агресором та інтервентом (1918 - 1921 рр.); організовану московським комуністично-більшовиками режимом громадянську війну (1921 - 1926 рр.); політичні репресії, у формі розкуркулювання і надуманої боротьби із «ворогами народу» (1921 - 1953 рр.); штучно спланований та організований комуністично-радянською владою голодомор-геноцид українців (1932 - 1933 рр.); повоєнний голодомор (1946 - 1948 рр.); повоєнні політичні репресії (1953 - 1991 рр.) та небачене богоборство і знищенням Церков та переслідуванням духовенства (1918 - 1991 рр.). Тільки в першій половині минулого ХХ ст. з вини московських комуністично-радянських окупантів Україна втратила убитими та замордованими біля 40 мільйонів своїх співвітчизників ( 1918 – 1926 рр. – біля 10 мільйонів; 1932 – 1933 рр. – біля 10-12 мільйонів; 1939 – 1956 рр. – біля 17 мільйонів невинних людських душ). В процесі політичних репресій у період з 1918 по 1991 рр. безбожним комуністично-радянським режимом було знищено біля 25 мільйонів наших співвітчизників, окрім цього, мільйони українців були піддані різним формам політичного переслідування – примусовому переселенню на Північ Російської Федерації, засудженню на довгі роки ув'язнення та ураженню у правах.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський