Єпископ Віктор Бедь відслужив подячний молебень до 26-ї річниці проголошення третього етапу відродження УАПЦ та обрання першого Патріарха Київського і всієї України Святійшого Мстислава Скрипника

kee

6 червня, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією, голова Комісії з духовності, освіти та катехізації Української Автокефальної Православної Церкви відслужив подячний молебень до 26-ї річниці проведення Всеукраїнського Православного Собору в м. Києві, проголошення цим Собором третього етапу відродження прабатьківської, майже 2000-літньої, прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви (5 – 6 червня 1990 р.) та обрання першого Патріарха Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ Святійшого Мстислава Скрипника (6 червня 1990 р.).

У молитві до Господа Бога владика Віктор дякував Господу Богу за дарування нашому боголюбивому українському народу правдивого відновлення та відродження багатотисячолітньої Української Держави та 2000-літньої Української Церкви. Владика молитовно просив у Отця нашого Небесного миру, благополуччя та щастя для українців і України, чим швидшої перемоги Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами та терористами, за дарування мудрості, духовної і національної єдності українській нації та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.

Коротка історична довідка:

5 – 6 червня 1990 року у м. Києві відбувся Всеукраїнський Православний Собор, на якому було проголошено третій етап офіційного відродження прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви та обрано першого Патріарха Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ (6 червня 1990 р.) Святійшого Мстислава Скрипника (10.04.1898, Полтава, Україна під окупацією Російської імперії – 11.06.1993, Грімсбі, Канада, похований на цвинтарі у Саунд-Бруку, США). Рішенням цього ж Собору, а саме відродженою Українською Автокефальною Православною Церквою, 6 червня 1990 року було вперше в Україні проголошено Київський Патріархат.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією