Відбулась робоча зустріч керуючого Карпатською єпархією УАПЦ єпископа Віктора Бедь із заступником голови Закарпатської ОДА Олександром Петіком

oda6 червня, в приміщенні Закарпатської обласної державної адміністрації відбулась робоча зустріч Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви із заступником голови – керівником апарату Закарпатської ОДА Олександром Петіком.

В ході зустріч було обговорено ряд проблемних питань, що виникають в процесі проведення реєстрації та перереєстрації статутів релігійних громад УАПЦ на Закарпатті. Владикою Віктором було звернуто увагу на недопустимість порушення Конституції України та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» з боку окремих посадових осіб Закарпатської обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та місцевого самоврядуванні при проведенні реєстрації та перереєстрації статутів релігійних громад УАПЦ, зокрема щодо розголошення та пересилання третім особам персональних даних на осіб, які подали заяву та відповідні документи для реєстрації статуту релігійної громади та здійснення неправомірного тиску на них. У свою чергу заступник голови – керівник апарату Закарпатської обласної державної адміністрації Олександр Петік завірив, що керівництво ОДА в питаннях реалізації конституційних прав на свободу віросповідання, дотримується чинного законодавства України та вимагає цього ж від всіх підлеглих їм посадових осіб. У випадку виникнення певних непорозумінь чи порушень чинного законодавства, керівництво області готове вжити всіх законних заходів по усуненню допущенних недоліків.

Під час зустріч також були присутні начальник відділу національностей і релігій ОДА Анатолій Салай, начальник юридичного відділу ОДА Віктор Свистак, старший референт керуючого Карпатською єпархією УАПЦ Максим Бережний та інші.

За результатами зустріч сторони домовились проводити у необхідних випадках регулярні консультації з питань забезпечення реалізації конституційних прав на свободу віросповідування та церковної діяльності.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

varfolomey

Всесвятійший Варфоломей

Архієпископ Константинополя — Нового Риму,
Вселенський Патріарх


x 247c004d

Блаженнійший Макарій

Митрополит Київський
і всієї України,
Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський