"УПЦ КП захворіла гординею". Церква почала бій за храми Києва

a7dc184e8f8e1aabb646320ae1 3fa30c35"Вістям" стало відомо, що патріархат просить Мінкульт передати Андріївську церкву і дозволити одноосібні служби у святій Софії.

УПЦ КП посилила тиск: за нашими даними, вони звернулися до Мінкульту з побажанням передати їм для богослужінь знакові храми - Андріївську церкву і Софію Київську. Одночасно УПЦ КП показує недружню поведінку по відношенню до УАПЦ. Джерела підтверджують: тиск може свідчити про прийдешнє поглинання.

Претендують на Софію

У розпорядженні «Вістей» виявилася внутрішня переписка УПЦ КП. Це листи Філарета Мінкульту, з яких випливає: церква активно домагається права одноосібно вести богослужіння в Софії Київській (точніше, прагне не допустити дозволу почергових служб з УПЦ МП і УГКЦ), а також бажає отримати в розпорядження Андріївську церкву.

«Протягом 20 років КП використовує приміщення стилобату, за рахунок КП було проведено ремонт ... Нам відомо, що користувач (зараз Андріївська церква - кафедральний собор УАПЦ. - Авт.) недбало ставився до храму, провокуючи конфлікти з музеєм, - йдеться в листах Філарета . - Логічно, щоб були враховані побажання УПЦ КП і укладено договір ».

У Мінкульті факт претензій УПЦ КП не підтверджують. За словами директора департаменту у справах релігії Андрія Юраша, реставраційні роботи в Андріївській церкві йтимуть ще довго. «Наплив відвідувачів під час богослужінь несуть їй небезпеку, і вирішувати питання можна тільки після закінчення робіт. А ремонт йде за рахунок держави, а не окремої церкви », - сказав він« Вістям ». А ось в УАПЦ домагання на Андріївську церкву підтвердили. «Вони думають про спосіб відібрати храм. Їх дії незаконні - питання богослужінь врегульовано в 2001 році Кабміном, - сказав нам єпископ УАПЦ Віктор Бедь. - У наприкінці 2015 роки там почали ремонт, і доступ владиці Макарію до церкви перекритий. Роботи невиправдано затягли ».

Штовхаються ліктями

Ще один лист Філарета стосується прохання Глави УГКЦ Святослава Шевчука про спільні з УПЦ КП служіннях в храмі князя Ярослава Мудрого, Малої (Теплої) Софії (трапезна св. Софії).

«Храм ніколи не належав юрисдикції УГКЦ ... Підняття питання неминуче призведе до аналогічних питань про почергові служіння УПЦ КП і УГКЦ в храмах УГКЦ, наприклад, Соборі Святого Юра у Львові», - зазначає Філарет. І, хоч представник греко-католиків Ігор Яців не зміг підтвердити факт бесіди тет-а-тет Шевчука з Філаретом (остання зустріч пройшла на Всесвітньому конгресі українців 25 серпня), УГКЦ підтримує збереження статус-кво для Софії.

«Варіант вирішення ситуації - щоб храм залишився в нинішньому статусі», - сказав він «Вістям». Схожий підхід демонструє і УПЦ МП, також бажає проводити служіння в Софії. «Багато процесів, що включають передачу культових споруд конфесіям, у нас заполітизовані. Церкви опинилися в заручниках у політиків, які лобіюють інтереси тієї чи іншої конфесії ». Цікаво, що «Вістям» назвали і ім'я політика, що просуває інтереси Київського патріархату. Єпископ Бедь угледів недобросовісні вчинки з боку віце-прем'єра В'ячеслава Кириленка (він член Вищої церковної ради УПЦ КП). Втім, коментар Кириленко з цього приводу нам отримати не вдалося.

Відповідь самого КП двозначна. «У Софії повинна служити помісна церква - на рівних три конфесії: київська, автокефальна і греко-католицька, - сказав нам один з священиків УПЦ КП Павло Добрянський (попутно виключивши з переліку УПЦ МП). - Що стосується Андріївської церкви, причина відсутності богослужінь там - тиск на УАПЦ, яку потрібно позбавити автокефалії і передати КП. Зберігати її потрібно через об'єднання ».

"Вигідна обстановка"

Співрозмовники в церковному середовищі анонімно визнали: з роллю партнера УАПЦ у Київського патріархату покінчено. «Взято курс на шантаж і жорсткий тиск, мета - викрутити їм руки, щоб перестали чинити опір поглинанню. Тому їх і виставляють «маргіналами», - сказав наш співрозмовник. «За моєю інформацією, представникам УПЦ КП на найвищому рівні заборонили мати щось спільне з УАПЦ. Після Майдану частина УПЦ КП захворіла гординею - у них з'явилися високі амбіції », - підтвердив єпископ УАПЦ Віктор Бедь.

Зміна характеру КП підтверджує і політолог Руслан Бортник. «Вони максимально залучені в політичні процеси, реагують і намагаються впливати на державні процеси. Для них склалася вигідна обстановка, оскільки до них ходять керівники держави. Вони поспішають використовувати ситуацію в своїх цілях і намагаються максимально посилитись і використати шанс стати єдиною державною церквою. В результаті страждають віруючі », - говорить він.

Джерело: Вісті

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією