Від телесюжетів до фізичного залякування

p 68797 1 slidertop2Кампанія, спрямована на ліквідацію УАПЦ, набирає злочинного спрямування.

Вакханалія дискредитації Української Автокефальної Православної Церкви, розгорнута недругами в українських ЗМІ, переходить у фазу фізичного переслідування духовенства Церкви, тобто залякування. Так, 30 листопада 2016 року, близько 22 години вечора, якийсь невідомий чоловік (записано камерою спостереження) здійснив підпал автомобіля настоятеля кафедрального собору – церкви Різдва Христового в Тернополі, о. Ігоря Прийдуна, члена Патріаршої ради УАПЦ. Хоча, як зазначив потерпілий, у нього ворогів немає. Тож хто тоді вчинив цей злочин? Незадовго до цього інциденту  іншому автомобілю, який належить владиці Мстиславу і використовувся для потреб консисторії,  вночі також завдали шкоди – порізали шини.  З усього, що нам доводиться спостерігати останнім часом, можна зробити конкретний висновок – як висловився архієпископ Мстислав, «проти нас працює система».

Адже як по-іншому розцінювати такі факти: тиск представників влади як у центрі, так і на місцях на священнослужителів з метою примусити їх до переходу в УПЦ Київського патріархату, пояснюючи це бажанням створити єдину Помісну Церкву, тобто державну релігійну організацію, підконтрольну владі (втручання держави в діяльність Церкви!). Шантаж урядовцями та дирекцією державного заповідника «Софія Київська» непродовженням оренди Андріївської церкви – кафедрального собору УАПЦ, надання сумнівній особі, яка іменує себе «першою помічницею» (абсурд!) митрополита Мефодія, телеефіру та місця на шпальтах друкованих ЗМІ для компрометування Церкви і провокативних закликів до повноти УАПЦ виступати проти священиків та архієреїв і, знов же таки, переходити до Київського патріархату (!!!). Без вказівки «згори» таке просто неможливе.

Варто згадати, що вперше ТБ цього року не транслювало навіть епізодично пасхального богослужіння з Андріївської церкви. І, як пишуть, теде… і тепе… А де ж воно, оте «де» і де ж оте «пе», звідки ноги ростуть брутального переслідування великої церковної спільноти, яка, за майже сто років свого існування й безкомпромісної боротьби за автокефалію українського православ’я так і не має й дня спокійного служіння українському народу?! А все переслідування… переслідування… і переслідування… Що чекати далі – нового етапу компрометації в дусі фашиста Другої світової війни Гебельса із більшим охопленням «жертв»? Чи щось крутіше – скажімо, отруєння, травми чи й смерті непоступливих архієреїв у дорожньо-транспортних аваріях? Адже в боротьбі за владу й панування будь-які методи згодяться.

УАПЦ інформаційно-видавнича комісія

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією