У Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку Святійшому Мстиславу (Скрипнику), Патріарху Київському і всієї України, Предстоятелю УАПЦ до 120-річчя з Дня його народження

6576533 910 квітня 2018 року, за участі міського голови Івано-Франківська Руслана Марцинківа, Блаженнійшого Макарія (Малетича), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Високопреосвященнійшого Андрія (Абрамчука), митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською єпархією УАПЦ, представників духовенства та вірних УАПЦ, широкої громадкості та молоді, в м. Івано-Франкіську урочисто було відкрито пам’ятну дошку Святійшому Мстиславу (Скрипнику, 10.04.1898 – 11.06.1993), Патріарху Київському і всієї України, Предстоятелю УАЦП (06.06.1990 – 11.06.1993), Першоієрарху УАПЦ в США та Діаспорі (1971/1969 – 11.06.1993).Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомив міський голова Руслан Марцинків.

Освячення пам’ятної дошки провів Блаженнійший Митрополит Макарій (Малетич), Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви за участі єпископів та духовенства Івано-Франківської єпархії УАПЦ. Після освячення пам’ятної дошки, Блаженнійший Митрополит Макарій звернувся до присутніх з вітальним і подячним словом, та наголосив на величі та значущості постаті Святійшого Патріарха Мстислава в історії третього відродження та утвердження Української Автокефальної Православної Церкви.

У своєму виступі, голова Івано-Франківська Руслан Марцинків, при відкритті пам’ятної дошки зазначив: “свого часу Святійший Патріарх Мстислав (Скрипник) мешкав у Станіславові, тут зустрів своє кохання та Бог подарував йому діточок. Любив гуляти вулицею Липовою (тепер Шевченка), тому саме тут встановили анотаційну дошку.

Велич людини вимірюється її справами. Є люди, чию увагу і поміч людям важко переоцінити. Кир Мстислав один з таких. Якби не трагічна смерть, то ця людина в свій час могла б об’єднати Православну Українську Церкву. Вірю, що колись так і буде.”

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ
(за матеріалами ЗМІ)

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next