Мінкульт обґрунтував належність УПЦ до РПЦ

230320191311Міністерство культури обгрунтувало належність Української православної церкви до Російської православної церкви, грунтуючись на участі архієреїв УПЦ у соборі РПЦ і виконанні рішень цього собору.

Про це йдеться в релігієзнавчої експертизи Мінкультури, текст якої мають Українські Новини.

Мінкульт проводив експертизу статутів релігійних організацій, щоб визначити, чи підпадають вони під норми законодавства про назви церков, які входять в структуру релігійних організацій, керівний центр якої знаходиться в державі-агресорі.

Експерти встановили, що УПЦ є самокерованою частиною РПЦ.

В її статуті зазначено, що вища влада в УПЦ належить собору цієї церкви, в обов'язки якого входить збереження канонічної єдності з РПЦ та іншими помісними православними церквами, а також нагляд за виконанням рішень помісних соборів РПЦ і соборів УПЦ.

Згідно зі статутом, керівний орган УПЦ діє на основі священних канонів церкви, рішень архієрейський і помісних соборів РПЦ і соборів УПЦ.

Керівник УПЦ митрополит Київський обирається пожиттєво єпископатом УПЦ і благословляється Патріархом Московським.

Аналіз статуту РПЦ показав, що архієреї (єпископи) УПЦ входять в склад помісного та архієрейського соборів РПЦ, головного керівного органу цієї церкви.

Зокрема більшість архиєреїв УПЦ брали участь в архієрейському соборі РПЦ в 2017 році, який постановив, що будь-які адміністративні або структурні зміни в УПЦ повинні бути узгоджені з Патріархом Московським або собором РПЦ.

Також на офіційному сайті РПЦ в розділ "Єпископат РПЦ" включений весь єпископат УПЦ.

На основі цих даних експерти зробили висновок, що УПЦ є складовою частиною РПЦ, керівний орган якої знаходиться у державі-агресорі і до неї застосовуються норми закону "Про релігійні організації" щодо зазначення в назві приналежність до церкви держави-агресора.

Крім УПЦ експерти визнали, що під дію цих норм закону потрапляють ще ряд в основному старообрядницьких церков - Російська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ), Російська (Російська) Старообрядницька Церква (Беспоповська згода) або Древлєправославна Поморська Церква (ДПЦ), Російська (Російська) Древлєправославна Церква (РДЦ, Новозибківська згода), Російська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).

 

Джерело:ukranews.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією