Предстоятель ПЦУ звершив панахиду біля могили Патріарха Мстислава у США

image00072-1138x670Предстоятель ПЦУ Епіфаній 21 жовтня звершив панахиду біля могили Патріарха Мстислава (Скрипника) у Саут-Баунд-Бруку, США.

Разом з митрополитом Київським молилися Першоієрарх Української Православної Церкви в США митрополит Антоній, архієпископ Памфілійський Даниїл, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, духовенство та віряни, повідомляє пресслужба ПЦУ.

Тіло Його Святості спочиває в Мавзолеї на честь Воскресіння Христового, що розташований у крипті Храму-пам‘ятника святого Андрія Первозванного — кафедральному соборі та символі УПЦ в США (Вселенського Патріархату). Цей собор є частиною українського культурно-меморіального комплексу в містечку Саут-Баунд-Брук, штат Нью-Джерсі. Він був збудований для вшанування усіх, хто загинув під час Голодомору 1932—1933 років і тих, хто віддав своє життя за справу свободи та справедливості.

Непростий життєвий шлях Патріарха Мстислава розпочався 10 квітня 1898 року в глибоко релігійній родині нащадків козацького роду в Полтаві. Він пройшов горнило двох світових воєн, поразку української національної революції, трагічну загибель дружини та промислом Божим удостоївся чернечого постригу і єпископської хіротонії навесні 1942 року, далі архієпископ, митрополит, і врешті, перший Патріарх Київський і всієї України Мстислав. 18 листопада 1990 року в Соборі Святої Софії в Києві відбулася його інтронізація.

“Якщо роль особи в історичних подіях є великою, то роль ієрарха в житті Церкви є вирішальною. Про це свідчить постать Патріарха Мстислава. Патріарх Мстислав був непохитним у розхитаному світі”, – так писав про нього Євген Сверстюк.

Його Святість є однією з найвизначніших постатей двадцятого століття, Великим Сином України, який присвятив своє життя служінню українському народові та розбудові помісної Української Православної Церкви. Він завжди позиціонував себе як переконаний прихильник ідеї утвердження автокефальної Церкви в незалежній державі.

Саме завдяки його старанням був побудований “Український Єрусалим” або “Український пантеон” у Баунд-Бруці, що став осередком життя Української Православної Церкви в США.

Джерело: religionpravda.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією