Наступного року визнати ПЦУ можуть ще чотири Церкви – митрополит Епіфаній

030210012020Наступного року визнати Православну Церкву України можуть ще чотири Церкви.

Таку думку в інтерв’ю “Прямому”, опублікованому 6 січня, висловив Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

“Я вірю і переконаний у тому, що наступного року ми отримаємо також визнання декількох помісних Православних Церков. Я б не хотів називати детально, але це ті Церкви, які публічно обговорюють це: і румунська, і кіпрська, і болгарська, і грузинська. Тобто вони дозрівають зараз. І я вірю, що наступного року вони повинні долучитися до процесу визнання автокефалії Української Православної Церкви. Звичайно, що буде вестися боротьба, і вона ведеться”, – сказав він.

За словами митрополита, є багато протидії щодо визнання ПЦУ не тільки з боку Російської Православної Церкви, але й загалом із боку російської держави.

“Москва хоче призупинити той процес, який зараз відбувається загалом у православ’ї. Ми побачили, що інші Церкви – дві Церкви на початку визнали, і зараз до цього готуються й інші Церкви. Тому є намагання з їхнього боку призупинити цей процес, провести якусь православну нараду і так далі. Але вони повинні розуміти одне: якщо буде скликана всеправославна нарада, то вона не може відбутися вже без нашої участі, тому що ми офіційно як Церква внесені в диптих. Ми знаходимося в переліку серед інших Церков. І тому без нас, без нашого відома вирішувати нашу майбутню долю вже не вдасться, як цього прагне Російська Православна Церква”, – наголосив Епіфаній.

Джерело: religionpravda.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією