“Наші сучасні перемоги почалися з Революції на граніті”, – митрополит Епіфаній

185102102020Нашим сучасним перемогам ми завдячуємо учасникам Революції на граніті – молоді, яка продемонструвала неймовірну силу духу. 

Про це написав Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній на своїй сторінці в Facebook з нагоди 30-річчя початку студентського голодування в Києві.

“30 років тому для України безповоротно настав час вибору: стати на шлях виборювання незалежності держави чи надалі лишатися у радянській тюрмі народів. Сьогодні ми дякуємо тим, хто тоді наважився зробити вибір на користь свободи, – молоді, яка не мала для цього офіційних владних повноважень, але продемонструвала неймовірну силу духу. Зокрема, під час студентської акції протесту, яка отримала назву Революція на граніті”, – зазначив митрополит.

За його словами, “площа Жовтневої революції”, яка стала епіцентром мирної акції, саме відтоді стала нашим Майданом Незалежності, хоч офіційне перейменування відбулось у 1991 році. Адже цю назву вперше зафіксовано саме під час Революції на граніті. Відтоді це особливе місце, з якого розпочалась вільна від комунізму Україна, об’єднує молодь, усіх патріотів у часи, коли українцям доводиться відстоювати національні інтереси.

“Завдяки ненасильницькій жертовній акції, голодуванню українських студентів, 16 жовтневих днів 1990 року стали виявом успішного мирного спротиву комуністичній ідеології, несвободі. Їй вже не було місця у юнацьких серцях, що жадали волі та незалежності. Це нестримне бажання, яке перетворилось у чітку ціль – жити у вільній країні, призвело до невідворотних змін, які остаточно заклали вектор демократичного розвитку України.

Ентузіазм та юнацька ініціатива зрештою унеможливили підписання оновленого союзного договору, який зробив би вихід України зі складу СРСР утрудненим чи навіть фактично неможливим. 17 жовтня Верховна Рада на той час ще УРСР ухвалила постанову про часткове виконання вимог студентів. Це – беззаперечне свідчення, що Україна боролася за свою незалежність і вона не є випадковістю чи просто наслідком розпаду СРСР. Безумовно, не усе, омріяне молодими студентами, було втілене, але чимало наших сучасних перемог стали можливими завдяки Революції на граніті. Нехай приклад студентської єдності та співпраці надихає нас, а Господь дарує нам сили та наснагу відстояти як державну, так і духовну незалежність, яка починається з думок та дій кожного з нас”, – наголосив глава ПЦУ.

Джепело: religionpravda.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією