Помер єпископ ПЦУ Іоан Бойчук

1122031120202 листопада, на 64-му році життя, після тривалої та важкої хвороби помер єпископ на спокої Православної Церкви України Іоан (Бойчук). Про це повідомляє сайт ПЦУ.

За інформацією Коломийської єпархії ПЦУ, єпископ Іоан очолював Коломийську єпархію з 1997 по 2013 роки. Останні роки життя боровся з хворобою і проходив реабілітацію після багатьох інсультів.

“Від імені духовенства та вірних Коломийської єпархії, єпископ Коломийський і Косівський Юліан висловлює щирі співчуття родині спочилого та всім вірним Коломийської єпархії. Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душу новопреставленого єпископа Іоана, де всі святі і праведні спочивають!” – йдеться у повідомленні.

Повідомляється про розпорядок похоронних богослужінь:

2 листопада о 18:00 – Парастас у домі спочилого архієрея у селі Битків Надвірнянського району.

3 листопада о 13:00 – тіло спочилого перевезуть до Кафедрального Собору Преображення Господнього міста Коломиї.

О 18:00 – Парастас та початок Чину Похорону, читання Святого Євангелія.

4 листопада о 10:00 – Божественна Літургія та завершення Чину Похорону у Кафедральному Соборі Преображення Господнього міста Коломиї.

Після цього домовину із тілом перевезуть у село Битків, Надвірнянського району та похоронять на місцевому кладовищі.

Біографічна довідка

Єпископ на спокої  Іоан (в миру – Василь Іванович Бойчук) народився 6 березня 1957 року в селищі Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області. З 1984 по 1987 рік навчався в Московській духовній семінарії. У 1986 році рукоположений в сан диякона, а в 1987 році – в сан священника. 1987 року направлений для пастирського служіння в Івано-Франківську єпархію. 24 червня 1996 року возведений у сан архімандрита митрополитом Галицьким Андрієм.

7 липня 1996 року рукоположений у єпископа та призначений керуючим Рівненсько-Острозькою єпархією. 11 листопада 1996 року призначений керуючим Житомирсько-Овруцькою єпархією.

Згідно з проханням прийнятий до УПЦ Київського Патріархату та 4 квітня 1997 року призначений єпископом Коломийським і Косівським, керуючим Коломийською Єпархією УПЦ Київського Патріархату.

У зв’язку з важкою хворобою (інсульт) рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 08 березня 2013 року (журнал № 14) звільнений від управління Коломийською єпархією за станом здоров’я та почислений на спокій.

З 2019 року єпископ Православної Церкви України на спокої.

Удостоєний вищих церковних нагород: Ордену святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня (23.01.2004 р.), Ордену святого Юрія переможця (14.12.2006 р.) та Ордену Святителя Миколая Чудотворця (06.03.2007 р.).

Джерело: religionpravda.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією