Не ігнорувати небезпеку, але й не допускати паніки – митрополит Епіфаній про пандемію

183512112020Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній звернувся до вірян з огляду на зростання пандемії коронавірусу. Він закликав не ігнорувати реальної небезпеки, але й не допускати проявів паніки.

Як зазначає митрополит на своїй сторінці в Facebook, нині все людство переживає навалу небезпечної хвороби. Ми щодня чуємо про збільшення кількості хворих, про непросту ситуацію у лікарнях, ускладнення після перенесеної хвороби – коронавірус вже торкнувся багатьох родин. Вкрай важлива для людей є медична допомога, але не менш важливою є й духовна підтримка та молитва.

«Наша Церква завжди була, є і буде зі своїм народом, а особливо у складні часи. Двері нашої Церкви завжди відкриті для всіх: кожен охочий може прийти й помолитися, отримати духовну підтримку та допомогу. Духовенство турбується, щоби богослужіння у наших храмах відбувалося із дотриманням карантинних вимог. А всі, хто має намір сповідатися і причаститися, можуть це зробити у будь-який час. Також ви можете долучатися до медіатрансляції богослужінь, подавати церковні записки за своїх рідних онлайн.

Згадаймо слова преподобного Никодима Святогорця, знаного афонського ченця й богослова, який наголошував на особливій силі молитви для людей. За його словами, той, хто виголошує молитву, «наче вкладає свій бойовий меч у Божу правицю, щоб Господь поборов його ворогів», видимих і невидимих. «Тож ніколи не обмежуй себе в молитві лише молитвослів’ям, а молись усім розумом і серцем. Розумом – щоб розуміти і усвідомити всі молитви, а серцем – щоб їх переживати… Нехай ясно бачить і усвідомлює розум, що виражається словом. І серце нехай відчуває, що думає при цьому розум. Усе це разом і є справжня молитва», – вчив преподобний.

Тож нині усі ми у щирій молитві розумом і серцем проситимемо Божої допомоги й мудрості у боротьбі з цією небезпечною хворобою. Не ігноруймо реальної небезпеки, але й не допускаймо проявів паніки. Молімося до нашого Спасителя і завжди діймо свідомо, відповідально, по-християнськи: піклуючись про безпеку ближніх, як і про власну – дотримуючись безпечної дистанції, використовуючи засоби індивідуального захисту, обмежуючи зайві контакти. Адже покладаючи надію на милосердя і допомогу Господню, пам’ятаймо і застереження: «Не спокушай Господа Бога твого» (Лк. 4: 12).

З Божою допомогою, я впевнений, людство подолає цей виклик. Просімо Божого захисту й сил для хворих, благословіння для тих, хто про них піклується й лікує. З вірою та Господньою підтримкою ми все подолаємо!» – зазначає Предстоятель ПЦУ.

Джерело: religionpravda.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією