Митрополит Галицький Андрій (Абрамчук) - біографія в документах

andriyМитрополит Галицький Андрій (в миру – Абрамчук Степан Васильович), керуючий Івано-Франківською єпархією УАПЦ, Священноархимандрит Спасо-Преображенського Угорницького моанстиря народився 21 січня 1949 року в м. Тисмениця Івано-Франківської обл. в сім’ї робітника. В 1965 р. закінчив Тисменицьку середню школу, а в 1968 р. Городенківське ПТУ №1. До 1971р. працював у Тисменицькому відділенні сільгосптехніки. 1971-1975рр. навчався в Одеській духовній семінарії. 14 жовтня 1974 р. Митрополитом Одеським Сергієм (Петровим) висвячений в сан священика з обітом безшлюбності.

У 1975-1983 рр. – служіння в Івано-Франківській Єпархії; 1975-1979 рр. – в селі Мединя Галицького району; 1979-1982 рр. – в місті Галич; 1982-1983 рр. – в кафедральному соборі м. Івано-Франківська. У 1983 р. закінчив Московську Духовну Академію (заочно). У цьому ж році направлений для пастирського служіння в патріарших приходах Канади. У 1986 р. повернувся в Івано-Франківську єпархію. У 1988 р. – настоятель кафедрального собору м. Івано-Франківська. 22 січня 1990 р. на Соборі в м. Галич вийшов з-під юрисдикції Московської Патріархії. У квітні 1990 р. прийняв чернечий постриг з іменем Андрій, а 7 квітня 1990 р. прийняв хіротонію в єпископа УАПЦ на Івано-Франківську кафедру в с. Підгайчики Коломийського району.

У червні 1990 р. на Всеукраїнському соборі УАПЦ був піднесений до гідності архиєпископа, а в січні 1992 р. патріархом Мстиславом піднесений до сану Митрополита Галицького. Архиєрейським Собором від 23 жовтня 1993 р. призначений головою Комісії Української Православної Церкви Київського патріархату по канонізації і членом Священного Синоду. 14 листопада 1995 р. Київський патріархат УАПЦ призначає його головою комісії із діалогу про об’єднання в єдину Українську помісну Православну церкву і головою Статутної комісії. 19 лютого 1996 р., за внесок у розбудову Української Православної Церкви та 25-річчя служіння в священицькому сані, нагороджений Патріархом Київським і всієї України Димитрієм правом носіння другої панагії.

Нагороджений церковною нагородою – орденом Андрія Первозванного I-го ступеня; державними нагородами: орденом «За заслуги» III ступеня, почесним знаком голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації та голови Івано-Франківської обласної ради, відзнакою Спілки Офіцерів України «Хрест Заслуги», орденом «князя Ярослава Мудрого» V ступеня, а також: «Срібним Хрестом за заслуги другої кляси» (нагорода Головної Управи Об’єднання бувших Вояків Українців у Великій Британії), відзнакою Українського козацтва – орденом «За розбудову України», а також багатьма почесними грамотами, подяками за духовну працю та відбудову Святої Української Церкви й відродження незалежної України.

За період відродження УАПЦ з 1990 р. в Івано-Франківській єпархії, очолюваній Митрополитом Андрієм, побудовано й освячено 101 храм, засновано Духовну Семінарію, яку закінчило 272 вихованці, із яких 234 в священичому сані. З 1997 року діє Вища Богословська Академія із стаціонарним і заочним навчанням.

З 2001 р., з благословення митрополита Андрія, відроджено чернече життя в Угорницькому Спасо-Преображенському чоловічому монастирі, а також видаються єпархіальний журнал «Рідна Церква» та парафіяльна газета «Світ Духовності». Благодійну місію здійснює Івано-Франківське Крайове братство «Св. ап. Андрія Первозванного» та товариство «Св. Володимира Великого».

При кафедральному соборі «Святої Покрови» існує архієрейський хор, який бере активну участь в конкурсах духовної пісні в Україні та за її межами. Так, у 2000 році хор взяв участь в I-й міжнародній олімпіаді хорового співу в м. Лінці (Австрія). Із 360 співучих колективів більше ніж 60 країн світу, хор виборов почесне третє місце й бронзову медаль номінації «Сакральне мистецтво». Єпархія бере участь у різних симпозіумах на вищих рівнях, а також продовжує діалог, щоб в Україні була Єдина Помісна Православна Церква, котра зможе забезпечити високу духовність, мир і злагоду в Україні. З 21 листопада 2010 р., з благословення митрополита Андрія, почав діяти Свято-Михайлівський чоловічий монастир в с. Підмихайля Калуського району.

Матеріал з сайту Помісна Церква

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією