В рідному владиці Віктору Бедь селищі Тересва Тячівського району створено парафію УАПЦ на честь апостола Андрія Первозваного

ТересваГромада православних мешканці селища Тересва Тячівського району, реалізовуючи своє конституційне право на свободу совісті та релігійної діяльності, в установленому законодавством порядку провела установчі збори щодо заснування нової релігійної громади парафії на честь апостола українського Андрія Первозваного. Така ініціатива ряду тересвянців була радісно підтримана і отримала благословення Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви. Для владики Віктора Бедь Тересва є рідним селищем, в якому він зростав, закінчив середню школу і здобув перший трудовий досвід.

Селище Тересва славиться історичними фактами з історії боротьби закарпатців за здобуття державної незалежності України, як в часи Карпатської України, так і в період національно-визвольних змагань кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, а також під час новітніх революцій – Революції на граніті, Помаранчевої Революції та Революції Гідності. Тож заснування парафії прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви, 95-річчя відродження якої цього року святкує Україна, відповідає як духовним потребам парафіям, так і історичним традиціям політичного, культурного і духовного життя значної частини тересвян.

Наразі в Тересві діють два храми УПЦ Московського патріархату (Російської Православної Церкви) та один храм Мукачівської греко-католицької церкви. Тож від тепер і Українська Церква займе своє належне місце в духовному житті православних мешканців селища Тересва.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Коментарі   

-3 #1 о. Михайло Маслиган 25.12.2015, 16:42
Добра справа є Богом благословенна. Нехай Господь помагає вам у цій нелегкій праці і благословить заснувати ще багато церков во Славу Господню.
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією