Представники Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чехії привітала випускників української суботньої школи в Празі

HS2A2262 Extracted29 травня 2016 року, голова Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чехії та Місії Української Православної Церкви в Чеській Республіці ієромонах Афанасій відвідав свято останнього дзвінка Української суботньої школи, яке відбулось у приміщенні Будинку національних меншин у Празі. На сьогодні Українська суботня школа «Ерудит», під керівництвом директора Марії Іванівни Гаврилюк, є єдиним осередоком української освіти в столиці Чехії.

Голова Духовної місії передав усім присутнім педагогам, випускникам, учням та їх батькам благословення та вітання від Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією, голови Комісії з духовності, освіти та катехізації Української Автокефальної Православної Церкви з нагоди свята останнього дзвоника. Відтак ієромонах Афанасій звернувся до всіх присутніх з теплими словами вітання та подяки за їх старання по збереженню на чужині своєї приналежності до української нації та пропаганду української культури в Чехії. Окрему подяку висловив педагогічному колективу за їх професіоналізм, велике натхнення та витримку у вихованні та навчанні дітей українських мігрантів, за формування особистостей з усвідомленою громадською позицією та з почуттям патріотичної самосвідомості.

За багаторічну сумлінну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління української діаспори в Чеській Республіці в дусі любові до України та з нагоди свята останнього дзвоника ієромонах Афанасій від імені Місії Української Православної Церкви в Чеській Республіці вручив директору школи Марії Іванівні Гаврилюк, стараннями якої існує навчальний заклад, орден «Покрови Пресвятої Богородиці», а заступника директора школи, Наталію Ігорівну Фаркаш відзначив Благословенною грамотою.

До нагороджень також приєднався і Благодійний фонд на допомогу українцям, який надає підтримку в реалізації громадських заходів і проектів щодо поліпшення життя та статусу українців, незалежно від місця їх проживання. Перш за все Фонд зосереджується на підтримці культурно-освітніх та соціальних заходів для українців за кордоном, реалізації проектів, що покращують статус української громади в Чехії, акцентуючи увагу на поточних проблемах і потребах українців.

Заступник Голови Благодійного фонду, доцент Лідія Миколаївна Кришталь, подякувавши вчителям за виховання національно-свідомої молоді, спадкоємців і продовжувачів українських національних традицій, вручила пам'ятні медалі за безкорисне служіння Батьківщині «З Україною в серці» наступним вчителям школи: Ганні Михайлівні Мельник, Олені Дмитрівні Оліярник, Наталії Володимирівні Соловчук, Олені Анатолівні Молотківській, Ларисі Іванівні Подольській та Наталії Василівні Лагетко.

Солодкі подарунки від спонсорів Місії місії п. А. Гуля та Маркова Е, посвідчення та нагрудні значки «За любов до України» отримали й найкращі учні школи, які презентували школу й Україну на культурних акціях українських діаспорних організацій в Чехії, приймали активну участь у культурних вечорах школи: Сандра Коломієць (1 клас), Анна Потапович та Яна Дідоха (3 клас), Анастасія Сорока (5 клас), Ілона Павлів (10 клас), Анастасія Ільченко, Анастасія Балагура та Яна Гераймович (11 клас).

Прес-служба Духовної місії Карпатської єпархії УАПЦ в Чехії
при Місії УПЦ в Чеській Республіці

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією