У Золочеві на Львівщині провели урочисту академію, присвячену 100 річчю від дня народження Патріярха Димитрія

csm P1160681 1bf2945a555 червня у м. Золочеві пройшла урочиста академія, присвячена 100 річчю від дня народження Патріярха УАПЦ Димитрія.

Для Золочівщини постать Патріярха Димитрія є доволі рідною. У 1945-1946 рр. саме в цей району було переселено у рамках репатріації населення між комуністичною Польщею та радянською Україною більшість жителів с. Глідно та сусідніх сіл Березівського повіту Республіки Польща. Родина Яремів була переміщена у м. Глиняни та сусіднє с. Женів. Саме у храмі св. Димитрія у с. Женева о. Володимир Ярема служив першу св. Літургію.

Урочиста академія розпочалася із молитви за український народ, яку написав Патріярх Димитрій. Із доповіддю про мистецьку працю Владики виступив онук Кость Маркович, який викладає у Львівській академії мистецтва та займається упорядкуванням праць по досліденню іконопису Західної України.

На свято прибули представники районних товариств переселених українців із Надсяння, Лемківщини та Холмщини. Керівник "Родинного дерева" п. світлана Наливайко у своєму виступі описала красу природи Глідного, освіченість місцевого українського населення та його самосвідості.

Тарас Дмитрик (м. Львів), який був іподияконом Патріярха Димитрія описав цікаві віхи патріаршества та останню подорож у рідне Глідно, а також Сянок та Перемишль, зустрічі із місцевими українцями, які залишилися після виселення в Україну та на Північ Польщі в рамках акції "Вісла".

Віра Маркович, донька Патріярха, розповіла про батьківську любов до дітей, парафіян і священиків.

Надзвичайно вразило присутніх теплі спогади про батька, який намагався дітям дати добру освіту, закласти основи любови до Бога та християнської сім'ї.

Відомий композитор та поет Теодор Кукурудза поділився своїми спогадами про Патріярха, ще коли Він був парафіяльним священиком о. Володимиром Яремою, про перші патріарші відправи в Києві у храмі свв. Бориса і Гліба на Теремках. Пан Теодор виконав дві пісні, які присвятив світлій пам'яті Владики Димитрія.

Слово до громади мав також Голова Золочівської РДА п. Володимир Нєдзельський, від Фонду Патріярха Димитрія диякон Юрій Федів (м. Львів), від музикознавців Золочева Неля Мельник, архітекторів району - Петро Кобелька.

Під час урочистої академії присутні мали змогу почути поезію авторства Патріярха Димитрія, яку зачитали п. Христина Дудар (м. Глиняни), п. Ярина Сухецька (Голова Золочівської "Просвіти"), Іван Вархола (керівник Золочівського народного театру).

Музичний супровід академії забезпечили парафіяльний хор храму св. Софії УАПЦ м. Золочева та квартет духовенства Золочівського деканату УАПЦ "ЛЕВИТ".

На академії був присутній представник української діаспори Канади проф. Роман Єренюк із м. Вінніпегу.

Завершилася академія подячним словом Золочівського благочинного митр. прот. Василія Сагана та спільної молитви "Боже великий, єдиний".

Автор сценарію та ведучий - митр. прот. Юрій Юречко, парох громад УАПЦ с. Городилів та Єлиховичі Золочівського району.

Офіційний сайт УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

uba banner

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією