Представники духовенства Карпатської єпархії УАПЦ молитовно благословили мирну акцію «Голуб миру» в Ужгород

 DSC092521 вересня, у День святкування Різдва Пресвятої Богородиці та з нагоди Міжнародного Дня миру на площі Театральні в місті Ужгороді пройшла акція «Голуб миру».

Організаторами акції виступили Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, Карпатський університет імені Августина Волошина, Українська богословська академія та Консисторія Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.

Захід розпочався із молебню за мир і благополуччя в Україні, який з благословення Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, відслужили священики єпархії протоієрей Сергій Урста, протоієрей Роман Бобай та ієрей Крістіан Рущак. Представники духовенства, освітян області, професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів, студентської молоді, небайдужі ужгородці та гості міста що долучилися до акції, разом молились за мирне майбутнє та благополуччя України і світу.

Молебень супроводжувався церковним співом духовенства під керівництвом старшого викладача Української богословської академії Карпатського університету, голови єпархіального відділу з благодійності, соціального служіння та біоетики Карпатської єпархії УАПЦ, регента, читця Юрія Ропонича.

Після молитви вокальний колектив педагогів Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, під керівництвом провідного фахівця інституту та регента кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії УАПЦ в м. Ужгороді Марії Жабляк, виконав добре відомі українському загалу духовні та патріотичні пісні, зокрема «Україна», «Молитва за Україну», «Ой, у лузі червона калина», а також заспівали Україні та її громадянам «Многая літа».

Михайло Басараб, заступник директора Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, розповів:

«Три роки тому, коли Російська Федерація напала на Україну, в нас виникла ідея заснувати таку акцію молитви за Україну. У заході беруть участь представники педагогічних колективів області, які проходять підготовку в інституті, представники ряду ужгородських вищих навчальних закладів та духовенства Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. Ми хочемо всім донести, що там, на східному кордоні України, українці захищають безпеку не лише нашої держави, а й усієї Європи. Сподіваємось, ця молитва й пісня долучаться до того, що відбувається в країні та світі, і ми скоро матимемо не тільки вільну, але і мирну та процвітаючу Україну».

Протоієрей Сергій Урста, канцлер Консисторії Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, декан богословсько-філософського факультету Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії передав усім учасникам акції миру вітання та благословення від Преосвященнійшого владики Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ та наголосив:

«Спільна молитва за мир і благополуччя в Україні, є важливою і міцною основою укріплення духовної і національної єдності української нації. Спільна молитва є словесним і видимим висловом тих душевних сподівань і прохань віруючих у зверненні до Господа Бога у надії на Його батьківське заступництво та дарування всім нам мирного, благополучного і щасливого життя. Щоденно пам’ятаймо і молімось за наших українських воїнів, добровольців, волонтерів та мирних співвітчизників, що в цей час боронять нашу, Богом дану нам, земну Вітчизну Україну від підступних московсько-путінських окупантів та терористів. За збереження життя всіх українських захисників та дарування  всім нам найшвидшої перемоги над московським ординцем. Тож будьмо єдиними духовно і національно, живім з вірою у Спасителя нашого Ісуса Христа і дотримуймось у повсякденному житті святих Заповідей Божих, тоді і Отець наш Небесний завжди буде з нами, і мир та щастя пануватимуть на нашій святій українській землі».

Проведення акції було душевно і радісно сприйнято і підтримано всіма її учасниками.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією