У неділю Торжества Православ’я керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор Бедь очолив Божественну літургію

 DSC264920 березня 2016 року, у першу неділю Великого поста - Торжества Православ'я, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено Божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Романа Бобая та диякона Івана Жабляка.
Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією.
У молитві до Господа Бога, владика Віктор та духовенство, просили миру, щастя і благополуччя для українського народу і України, чим швидшої перемоги Української Армії над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера і мирних громадян, що у наші дні боронять Вітчизну нашу від московських ординців на Сході України, за дарування українцям національної і духовної єдності та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.
Під час заупокійної ектенії владика Віктор возніс молитви за спасіння душ всіх раніше полеглих українських патріотів, що у різні часи, віки та у наші дні віддали свої життя за національну і державну незалежність України, за всіх раніше спочилих наших прабатьків, батьків, учителів, друзів та близьких, а також за вічно пам'ятного видатного Гетьмана України, благодійника Православної Церкви, праведника Івана Мазепу, якому цього дня виповнилось 377 років з дня народження та за всіх тих, кого заупокійно поминали у храмі.
З проповіддю з історії започаткування свята Торжества Православ'я до парафіян звернувся протоієрей Сергій Урста.

<
За баготорічну педагогічну діяльність та особливий внесок у збереження і примноження українського музичного мистецтва та з нагоди 45-річчя з дня народження Преосвященнійший єпископ Віктор нагородив хористку кафедрального храму на честь апостола українського Андрія Первозваного пані Аллу Товт медаллю рівноапостольного князя Київського Володимира Великого ІІ ступення.
Хід богослужіння супроводжувався співом кафедрального хору під керівництвом регента Марії Жабляк.
Спів духовенства та іподияконів у вівтарі здійснювався під керівництвом регента читця Юрія Ропонича.
Після закінчення літургії було відслужено чин Торжества Православ'я та заупокійну літію за Гетьманом України, правидником Іваном Мазепою. Відтак відбулась традиційна братська трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією