Єпископ Мукачівський і Карпатський УАПЦ Віктор Бедь відслужив літію за Гетьманом України, праведником Іваном Мазепою до 377-річчя з дня народження

 DSC283220 березня, після завершення Божественної літургії, в кафедральному храмі на честь апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Ужгороді було відслужено заупокійну літію за видатним українським політичним, державним і військовим діячем, благодійником Української Православної Церкви та ряду інших Помісних Православних Церков, Князем Римської Священної імперії, Гетьманом України, праведником Іваном Мазепою (20.03.1639 – 22.09.1709) з нагоди 377-річчя з дня його народження. Заупокійне богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Романа Бобая та диякона Івана Жабляка.

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиком, дарування його душі вічного спокою та життя у піднебессі.
Світла пам'ять про великого українського достойника, благодійника Української Православної Церкви та ряду Помісних Православних Церков, князя Священної Римської імперії, Гетьмана України, праведника Івана Мазепу століттями вшановується Українською Автокефальною Православною Церквою, Константинопольською Православною Церквою, Румунською Православною Церквою, Антіохійською Православною Церквою, Олександрійською Православною Церквою, Єрусалимською Православною Церквою та Польською Православною Церквою.


Біографічна довідка:
Іван Мазепа-Калединський (20 березня 1639, Мазепинці, Київщина, Україна - 21 вересня 1709,Бендери, Молдова) — видатний український військовий, політичний і державний діяч. Благодійник Православної Церкви. Гетьман Війська Запорозького, глава Української Держави на Лівобережній (1687-1704) і всій Наддніпрянській Україні (1704-1709), Князь Священної Римської імперії (1707 – 1709), Гетьман України (1687 – 1709). Представник шляхетного роду Мазеп-Колединських гербу Курч з Київщини. У молодості служив при дворі короля Яна II Казимира. Після обрання Гетьманом України намагався відновити авторитет інституту гетьманства та державну незалежність України. Зробив великий внесок у економічний, культурний і духовний розвиток України. Під час перебування України у політично-військовому союзі з Московським царством, зокрема за правління царя Петра І, проводив курс на відновлення державної незалежності України з кордонами часів Гетьмана України Богдана Хмельницького. В 1708 році уклав політично-військовий союз із шведами з метою недопущення знищення державної незалежності України з боку Московського царства. Після поразки під Полтавою українських та шведських військ, відступив до Молдови. Помер у місті Бендери. Надалі був перепохований в м. Галац, Румунія. Згідно спеціального дозволу (грамоти) Вселенського Патріарха, українська козацька старшина, отримала право на поховання тіла спочилого Гетьмана України Івана Мазепи у церкві Святого Гробу в Єрусалимі. Та зважаючи на неможливість перевезення тіла покійника з Молдови, територією Османської імперії до Палестини, було прийнято рішення поховати Івана Мазепу у Галаці у церкві святого Георгія (даний храм перебував у підпорядкуванні церкви Святого Гробу в Єрусалимі).

28 жовтня 1962 року, за безпосередньої участі співробітників Комітету державної безпеки комуністично-радянського СРСР (новітньої Московської імперії) та спецслужб комуністичної Республіки Румунії, у м. Галац було проведено спецоперацію з руйнування церкви Святого Георгія та знищення могили Гетьмана України, праведника Івана Мазепи.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фоторепортажі

Prev Next

Відеорепортажі

Prev Next

УУБА реклама 2020 березнь

УжБК УУБА реклама 2020 березень

Карта єпархії

   (Закарпатська область)
zakarpatie map

x 247c004d

Блаженніший Епіфаній

Митрополит Київський
і всієї України, Предстоятель
Православної Церкви України


 DSC1632

 

Преосвященнійший Віктор

єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією